Koop je tickets

Het Leger van de Vrijheid

Het doel van het Leger van de Vrijheid is, de jeugd actief betrekken bij het vieren van onze Vrijheid. Alle basisscholen in Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg werken samen aan het Leger van de Vrijheid. Het Leger van de Vrijheid bestaat uit silhouetten van soldaten, tanks en jeeps gezaagd uit houten platen. Iedere school heeft drie figuren aangeleverd gekregen, welke ze ieder op hun eigen manier beschilderen. De scholen zijn vrij in het kiezen van de kleuren en de manier waarop ze invulling geven aan het Leger van de Vrijheid. Alle figuren worden op praalwagens gemonteerd, welke zullen meerijden in het Defilé 75 jaar Vrijheid op 5 mei 2020. De scholen is ook gevraagd om de figuren een boodschap mee te geven. Door de kinderen de vraag te stellen, Vrijheid is….? kunnen er hele leuke en mooie reacties ontstaan, waar het publiek langs de route, de gedachte over kan laten gaan. Bijvoorbeeld: Vrijheid is, als kind kunnen spelen.

X